Євген Клопотенко рекомендує, як можна з простих продуктів приготувати поживну їжу.
ХЛІБ З ВІВСА
Берете 200г вівсянки (та, що пластівці Геркулес). Припустимо, ви не все насіння висипали у кишені ворога, щоб воно потім проростало в українській землі. Тоді, якщо трохи завалялося чи то соняшникового, чи то гарбузового, чи то лляного - додайте це до вівсянки. Десь 3 столові ложки треба. Плюс 2 ст.л. меду (за моїми спостереженнями, в українців завжди десь у шафі валяється банка меду, такого зацукореного, бо треба, але дитина/чоловік/дружина не їдять, от його час настав), 3 ст.л. олії, пів чайної ложки соди і дрібку солі. Ретельно перемішайте. Залийте суміш водою (350мл), знов перемішайте та дайте настоятися 30 хвилин. Пластівці всмоктують воду та пухкішають. Потім хліб - у форму (якщо пергамент є, то підкладіть) та у духовку. Пекти 45-50 хвилин при 180 градусах, доки не з‘явиться золотава скоринка. Не забудьте, що треба хлібу дати остигнути. Цьом.
ЯЙЦЯ
Рецепти нашого часу: варені яйця та омлет
Варені яйця — ще один класний варіант, який допоможе залишитися вам ситими в екстрених умова
Треба лише завчасно їх зварити на круто — це близько 7-8 хвилин після кипіння.
А щоб шкаралупа не луснула, додайте до води добру дрібку солі
Варені яйця можна зберігати в холодильнику до 4-х діб, а в умовах кімнатної температури — до 2 діб.
ПАЛЯНИЦЯ
Паляниця. Рецепт для тих, хто може вимовити його назву правильно. Тобто, лише для українців. Паляниця є нашим сильним комфортом, способом для визначення ворога і моральним знущанням над ним. Тобто і по смаку, і по психології - тупо задоволення. Плюс, ви пишете, що хочете хліба, але в магазинах його зараз немає і потрібен рецепт. Тому у всіх сенсах мій обов‘язок - написати українцям, як готувати паляницю. Рецепт спрощений, без дріжджів, з чотирьох інгредієнтів.
Вам потрібно:
Борошно - 500г;
Кисломолочка будь-яка - 400г;
Сіль – 1 ч.л;
Сода – 1 ч.л.
Насипаєте у миску борошно, сіль та соду. Добре розмішуєте, щоб сода розійшлася по всьому борошну. Заливаємо ксиломолочкою. Якщо немає кисломолочки, то беріть воду + оцет, щоб погасити соду. Суміш просто перемішуєте, щоб борошно просочилося рідиною, потрібно 1-2 хв. Потім вивалюєте масу на підпилений борошном стіл і робите плоский чотирикутник, який складаєте конвертиком і заокруглюєте. Заміс закінчено. Берете деко з пергаментом, змащуєте олією. Печете 40-45 хвилин при 200 градусах.
ГРЕЧКА
Рецепти нашого часу або афігєнна гречка
Ви знаєте, що ви неймовірні? У ці складні часи я бачу, що ви продовжуєте заходити на сайт і навіть встигаєте готувати. Розумію, що зараз не до легких салатів чи ароматної випічки, тож хочу порадити вам рецепт, який знадобиться для різних умов.
Отже, гречка.
Вся гречка, що продається в магазинах — швидкорозварювана. Більш того, її можна навіть не варити.
Якщо є окріп – чудово. Залийте ним гречку у ємності в співвідношенні 1:2 та лишіть під кришкою на 30 хвилин.
Немає окропу – теж не біда. Залийте гречку холодною водою або соком у тій самій пропорції і чекайте щонайменше 3-4 години, щоб крупа добре набухла.
"Ніколи не пробували гречку з соком? Ось вам новий гастрономічний досвід, навіть у складних умовах. Які, вірю, скоро закінчаться", - пише Клопотенко.
Немає коментарів:
Дописати коментар